Podstrona: Studenci Politechniki na targach lotniczych w Farnborough / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studenci Politechniki na targach lotniczych w Farnborough

2018-07-25
Studenci Politechniki na targach lotniczych w Farnborough

Od 16 do 22 lipca studenci Politechniki Rzeszowskiej brali udział w Farnborough International Airshow 2018 – międzynarodowych targach branży lotniczej w Farnborough (miejscowości odległej około 70 km od Londynu). Studenci mieli okazję zobaczyć prezentacje wielu zagranicznych firm związanych z lotnictwem od strony technicznej.– Targi były podzielone na dni tematyczne, np. dotyczące przestrzeni kosmicznej oraz przestrzeni powietrznej. Ponadto utworzono halę tylko i wyłącznie dla branży kosmicznej – wspomina Mateusz Pięta, student IV roku kierunku lotnictwo i kosmonautyka Politechniki Rzeszowskiej.

- Najbardziej zaciekawiły nas nowe samoloty np. firmy Boeing, które dopiero będą wprowadzane na rynek za 10-15 lat – mówi Piotr Ostrzycki, student IV roku lotnictwa i kosmonautyki.

Odbywająca się w Wielkiej Brytanii impreza, to jedne z największych targów lotniczych na świecie. Farnborough International Airshow 2018 odwiedziło w ciągu 5 dni ponad 80 000 osób związanych z branżą lotniczą z ponad 100 krajów świata.