Podstrona: Studenci Politechniki Rzeszowskiej najlepsi w konkursie BorgWarner / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studenci Politechniki Rzeszowskiej najlepsi w konkursie BorgWarner

2019-02-12
Studenci Politechniki Rzeszowskiej najlepsi w konkursie BorgWarner

Maciej Pociask i Szczepan Sekuła - studenci Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej zajęli ex aequo pierwsze miejsce w konkursie BorgWarner Student Award 2019. Wśród laureatów znalazł się również Tomasz Hołobowski – student Zarządzania i Inżynierii Produkcji, który zdobył trzecie miejsce.

Maciej Pociask – student Zarządzania i Inżynierii Produkcji przygotował projekt dedykowany firmie BorgWarner „Optymalizacja procesu produkcyjnego - projekt nowego podajnika zgodnie z metodologią SMED”.  Student Lotnictwa  - Szczepan Sekuła przenalizował temat z zakresu jakości „Analiza dostępnych metod nieniszczących dla tarcz w oparciu o dane dostarczone przez BorgWarner”. Tomasz Hołobowski przygotował również pracę z zakresu optymalizacji procesu produkcji.

Studenci zgodnie podkreślają, że nagroda jest miłym wyróżnieniem i zachętą do dalszego rozwijania swoich zainteresowań.

Była to już II edycja konkursu, którego celem jest uzyskanie innowacyjnych rozwiązań technicznych zaproponowanych przez młodych inżynierów dla zadań, które następnie mogą być wdrożone w organizacji BorgWarner.

Warto przypomnieć, że nagrodami w konkursie są płatne staże w dziale powiązanym z tematyką pracy konkursowej – za I miejsce półroczny staż a za 3 miejsce – 3 miesięczny staż.