Podstrona: Nasi studenci w gronie najlepszych w konkursie RobotStudio Challenge / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Nasi studenci w gronie najlepszych w konkursie RobotStudio Challenge

2018-12-06
Nasi studenci w gronie najlepszych w konkursie RobotStudio Challenge

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zajęli II i III miejsce w konkursie RobotStudio Challenge organizowanym przez firmę ABB. Laureatami zostali Marcin Piszko – student IV roku mechatroniki na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz Łukasz Brzozowski – absolwent mechatroniki o specjalności robotyka i informatyka na WBMiL.

Zadaniem w konkursie było zaprojektowanie, zaprogramowanie i wykonanie symulacji zrobotyzowanej linii produkcyjnej w programie RobotStudio. Laureaci konkursu przedstawili odpowiednio symulację montażu i testowania telefonów komórkowych oraz projekt zrobotyzowanej linii montażowej telewizorów LCD.

Marcin Piszko wyjaśnia, że aby wykonać symulację uczestnicy konkursu muszą modelować w programie CAD nie tylko mini fabrykę, ale także montowane urządzenie łącznie z podzespołami znajdującymi się w środku.  - Wyzwaniem jest także wymyślenie technologii montażowych oraz takie zaprogramowanie linii produkcyjnej wraz z robotami, aby finalnie otrzymać gotowy, spakowany produkt - dodaje.

- Udział w konkursie daje możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i jest motywacją do ich rozwijania – przyznaje drugi z laureatów Łukasz Brzozowski.

ABB jest wiodącym dostawcą robotów przemysłowych, modułowych systemów produkcyjnych i usług z zakresu robotyzacji produkcji. Zainstalowano już ponad 300 000 robotów ABB na całym świecie.