Podstrona: Studenci WEiI w Laboratorium Szkoleniowym Eltel Networks / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studenci WEiI w Laboratorium Szkoleniowym Eltel Networks

2021-11-10 , red.  Anna Worosz
Inż. P. Gancarz prezentuje badania parametrów przekładnika prądowego oraz napięciowego,

Studenci trzeciego roku kierunku elektrotechnika na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych w Laboratorium Szkoleniowym Eltel Networks firmy Eltel Networks Energetyka S.A. w Widełce koło Rzeszowa. Jest to efekt umowy patronackiej, którą Politechnika Rzeszowska podpisała ze wspomnianą firmą.

Tematyka zajęć

Zajęcia obejmowały realizację następujących ćwiczeń praktycznych z zakresu elektroenergetyki: badanie zabezpieczenia EAZ (omówienie i przedstawienie najważniejszych funkcji zabezpieczenia odległościowego 7SA87), badanie wyłącznika SN (prezentacja możliwości wykorzystania urządzenia pomiarowego CIBANO 500), badanie parametrów przekładnika prądowego i napięciowego WN. Studenci mieli możliwość zapoznania się m.in. z aktualnymi problemami zabezpieczeń sieci elektroenergetycznych oraz sprzętem do badania wybranych urządzeń elektroenergetycznych. Ćwiczenia miały charakter otwartego dialogu. Prowadzący przeprowadzali badania, omawiając ze studentami wykonywane czynności i przedstawiając budowę oraz zasady działania badanego elementu, a młodzież mogła na każdym etapie zadawać pytania.

Przedstawiciele Eltel Networks Energetyka S.A. opowiedzieli również o możliwościach odbycia praktyk i staży, podjęcia pracy w firmie oraz nabywaniu praktycznego doświadczenia. Zaprezentowali perspektywy wyboru kierunku rozwoju zawodowego między automatyką EAZ, eksploatacją a kierowaniem projektami. Dzięki tym warsztatom studenci dowiedzieli się, z czym się wiąże praca w branży elektroenergetycznej i w jaki sposób poszerzanie swoich kompetencji w energetyce może wpłynąć na ich karierę zawodową również w Eltel Networks Energetyka S.A.