Podstrona: Studenckie Mikołajki / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studenckie Mikołajki

2020-12-04 , red.  Anna Worosz
Studenckie Mikołajki

Już po raz kolejny Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej organizuje Studenckie Mikołajki. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup prezentów dla Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

Charytatywna akcja Studenckie Mikołajki już na stałe wpisała się w kalendarz akademicki naszej uczelni. Każdego roku w grudniu studenci wcielają się w pomocników Świętego Mikołaja, starając się spełnić przynajmniej część marzeń osób potrzebujących lub pokrzywdzonych przez los. Oczywiście najważniejszą rzeczą w tego typu projektach są fundusze, których zdobywanie jest możliwe dzięki ludziom dobrej woli, pracownikom i studentom Politechniki Rzeszowskiej.

W tym roku studenci postanowili wesprzeć pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, w którym mieszka 52 przewlekle somatycznie chorych podopiecznych. Sytuacja wywołana pandemią spowodowała wprowadzenie zakazu odwiedzin mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, przez co kontakt pensjonariuszy z osobami bliskimi jest bardzo utrudniony. Mieszkańcy DPS-u mają skromne marzenia, m.in. nowe kapcie, skarpety czy piżamy, które dzięki zrozumieniu i wsparciu naszej społeczności akademickiej będziemy mogli spełnić. Naszym celem jest również wyposażenie ośrodka w środki higieniczne, koce, ręczniki czy kosmetyki przeciwodleżynowe.

W poprzednich latach Samorząd Studencki organizował zbiórki do puszek, świąteczne kiermasze własnoręcznie wykonanych ozdób i wypieków. Niestety w tym roku sytuacja epidemiczna na to nie pozwala, dlatego bardzo prosimy wszystkich chętnych wspomóc naszą akcję o dokonywanie wpłat do 16 grudnia br. na konto bankowe:

Odbiorca: Politechnika Rzeszowska, Aleja Powstańców Warszawy 12, 35-959 Rzeszów

BANK PEKAO SA

Numer konta: 54 1240 6292 1111 0011 0312 2912

Tytuł przelewu: Studenckie Mikołajki

To właśnie wigilijnego wieczoru, gdy wiatr zimny śniegiem dmucha, w serca złamane i smutne po cichu wstępuje otucha…