Podstrona: Student Politechniki Rzeszowskiej z rekordem Europy w trójboju siłowym / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Student Politechniki Rzeszowskiej z rekordem Europy w trójboju siłowym

2019-06-11
kategoria: Wydarzenia, Sport
Student Politechniki Rzeszowskiej z rekordem Europy w trójboju siłowym

Mariusz Brito, student Wydziału Zarządzania zdobył I miejsce na Mistrzostwach Europy w trójboju siłowym federacji XPC&SPF w miejscowości Czadca na Słowacji. Zawodnik wziął udział w konkurencji martwego ciągu, która jest jego ulubioną częścią trójboju.

Mariusz Brito wystartował w konkurencji do 82,5 kg podczas Mistrzostw Europy. Wykonał cztery próby 250 kg, 272,5 kg, 286 kg oraz 300,5 kg. Ostatnia, rekordowa próba zapewniła mu zwycięstwo w zawodach.

- Wygrana oznacza dla mnie spełnienie marzeń, ale bardziej cieszę się z osiągnięcia rekordu Europy i wyniku ponad 300 kg, a dokładnie 300,5 kg przy wadze 81 kg. Ponadto zdobycie złotego medalu to także szansa na kwalifikacje do mistrzostw świata, które odbędą się w Kanadzie – wyjaśnia Mariusz Brito, student Wydziału Zarządzania.

W miniony weekend student PRz wystartował również w polskiej Lidze Martwego Ciągu, gdzie uzyskał najwyższy wynik do 80 kg.

Mariusz Brito w grudniu 2018 roku wygrał w swojej kategorii wagowej międzynarodowe zawody Pucharu Polski w trójboju siłowym, które były jednocześnie eliminacjami do Arnold Classic XPC World 2019, czyli prestiżowych zawodów pod patronatem Arnolda Schwarzeneggera.