Podstrona: Student Politechniki Rzeszowskiej z sukcesem w maratonie programistycznym HackYeah! / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2018-12-10

Wśród laureatów II edycji hackatonu HackYeah! znalazł się Dominik Ruman, student II roku informatyki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki PRz wraz z 6-osobowym zespołem Racjonalny Traktor, którzy zwyciężyli w kategorii partnera strategicznego VISA: „PAYMENTS IN THE WORLD OF INTERNET OF THINGS”.

Projekt dotyczył stworzenia systemu do uproszczenia płatności bezgotówkowych za pomocą technologii beacon. System opierał się o zautomatyzowanie niektórych procesów płatności na odległość dając klientom nowe, wygodniejsze możliwości zakupów.

Zespoły, które podjęły wyzwanie miały 24 godziny, aby opracować zupełnie nowe rozwiązanie w kategoriach: zdrowie, edukacja oraz finanse i inwestycje. Ponadto uczestnicy mogli rywalizować rozwiązując autorskie zadania firm partnerskich np.: Orlen, Lotto czy Aviva.  Projekt miał być oparty na autorskim pomyśle, zespoły mogły także korzystać ze wsparcia  wyznaczonych  mentorów.

W maratonie programistycznym, który odbył się w Warszawie, wzięło udział ponad 3000 uczestników - programistów, grafików, marketingowców. Był to największy hackathon stacjonarny w Europie pod względem liczby uczestników.