Podstrona: Student Politechniki Rzeszowskiej został doceniony przez Parlament Studentów RP / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Student Politechniki Rzeszowskiej został doceniony przez Parlament Studentów RP

2017-06-28 , red.  Artur Polakiewicz
Student Politechniki Rzeszowskiej został doceniony przez Parlament Studentów RP

Podczas VI posiedzenia Rady Studentów 24 czerwca br. Rada Wykonawcza Parlamentu Studentów RP postanowiła powierzyć Michałowi Klimczykowi, studentowi Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, misję opracowania strategii na rzecz młodego pokolenia. Jak czytamy na profilu facebookowym przewodniczącego Samorządu Studenckiego Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, jest to zadanie o niebagatelnym znaczeniu: „Miło mi poinformować, iż […] Rada Wykonawcza Parlamentu Studentów RP powierzyła mi misję opracowania strategii na rzecz młodego pokolenia – zbioru celów strategicznych mających poprawić jakość życia młodych ludzi w Polsce. Głęboko wierzę, iż dalekowzroczny charakter opracowania oraz kreowanie go w otoczeniu aktualnych i przyszłych liderów działalności społecznej rodzi duże nadzieje na jego faktyczną realizację. Jest dookoła nas wiele znaków, jasno wskazujących, iż to właśnie środowisko akademickie jest najlepiej rokującym inicjatorem przemian, czego nam jako studentom nie wolno nie zauważyć. Decydując się na podjęcie kształcenia po szkołach średnich, przyjęliśmy bowiem zwiększoną odpowiedzialność za otaczającą nas rzeczywistość – najwyższa więc pora, by wziąć sprawy we własne ręce”.

Michał Klimczyk, aktywny samorządowiec Politechniki Rzeszowskiej oraz ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej ds. studenckich, od blisko trzech lat jest zaangażowanym reprezentantem studentów – zarówno na szczeblu uczelnianym, jak i ogólnopolskim. Jak informuje, głównym celem będzie opracowanie wizji koniecznych przemian, które usprawnią życie młodego pokolenia, zwłaszcza w kwestii możliwości nieograniczonego oraz dynamicznego rozwoju.

Parlament Studentów RP jest niezależną organizacją – podmiotem zrzeszającym samorządy wszystkich uczelni w kraju. Działa na podstawie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.