Podstrona: Studentka Politechniki Rzeszowskiej w finale konkursu na instalację artystyczną w Bydgoszczy / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2019-02-19

Kamila Gołąbek, studentka II roku architektury na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej znalazła się w finale konkursu na opracowanie koncepcji instalacji artystycznej z wykorzystaniem „kłódek zakochanych”. Ma szanse zdobyć nagrodę główną w głosowaniu internetowym.

Celem konkursu było opracowanie koncepcji instalacji artystycznej, w ramach której zagospodarowane zostaną „kłódki zakochanych” zdjęte podczas wymiany przęseł mostu Jana Kiepury przy Operze Nova w Bydgoszczy.

- Kłódki zawieszane na instalacji będą stopniowo się zagęszczać i stwarzać coraz wyraźniejszą panoramę najatrakcyjniejszych budynków Bydgoszczy. Obiekt promuje miejsca warte zobaczenia zachęcając jednocześnie do zawieszenia swojej kłódki, dołożenia swojej ‘cegiełki’ w procesie tworzenia panoramy – wyjaśnia Kamila Gołąbek.

Z blisko 40 prac, jury wybrało 8, które awansowały do ścisłego finału konkursu. Nagrodą główną jest 5 000 zł oraz 5 wyróżnień dla osób, których prace otrzymają najwięcej głosów w głosowaniu internetowym.

Zachęcamy do głosowania na pracę Kamili Gołąbek .

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi najpóźniej do 15 marca br.