Podstrona: Studia II stopnia z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego na Wydziale Zarządzania / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studia II stopnia z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego na Wydziale Zarządzania

2018-03-15
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Studia II stopnia z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego na Wydziale Zarządzania

Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej będzie prowadził studia II stopnia z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego o profilu praktycznym. Pierwszy nabór chętnych na studia zostanie uruchomiony na rok akademicki 2018/2019.

Utworzenie studiów II stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych stanowi naturalną konsekwencję prowadzenia przez Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej od 2012 roku studiów I stopnia na tym kierunku. Studenci studiów II stopnia będą mieli do wyboru specjalności: bezpieczeństwo lotnicze oraz kryminologia i kryminalistyka.

- Uruchomienie studiów II stopnia wynika przede wszystkim z potrzeb naszego regionu na specjalistów posiadających wiedzę z dziedziny szeroko rozumianego bezpieczeństwa wewnętrznego oraz znających zasady funkcjonowania systemu bezpieczeństwa państwa. Takie zapotrzebowanie zgłasza głównie kierownictwo służb mundurowych, inspekcji i organów administracji państwowej oraz samorządowej działających na terenie Podkarpacia - tłumaczy dr hab. Marta Pomykała, prof. PRz, prodziekan ds. kształcenia Wydziału Zarządzania PRz.

Podejmując inicjatywę utworzenia studiów II stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, Politechnika Rzeszowska stara się zapewnić możliwość uzyskania pełnego wykształcenia akademickiego dla swoich absolwentów w tym zakresie. Istotne jest także to, że specjaliści z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego są obecnie poszukiwani na rynku pracy, co daje pewność, że kierunek ten będzie cennym uzupełnieniem oferty kształcenia Politechniki Rzeszowskiej.

II stopień studiów na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne zostanie uruchomiony w roku akademickim 2018/2019. Osoby, które chcą podjąć studia drugiego stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne zachęcamy do  przeglądania strony internetowej Wydziału, gdzie pojawią się informacje o zasadach naboru na studia i terminach z tym związanych.