Podstrona: Studium Języków Obcych przeprowadza testy TOEIC w atrakcyjnych cenach / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studium Języków Obcych przeprowadza testy TOEIC w atrakcyjnych cenach

2018-03-21
Studium Języków Obcych przeprowadza testy TOEIC w atrakcyjnych cenach

Studium Języków Obcych Politechniki Rzeszowskiej (SJO) należy do grupy ośrodków egzaminacyjnych firmy ETS GLOBAL, która oferuje międzynarodowe testy z języka angielskiego takie jak np. TOEIC, TOEFL i TOEIC Bridge.

SJO przeprowadza test TOEIC już od ośmiu lat. TOEIC jest szczególny ze względu na jego praktyczne zastosowanie – jest to tak zwany Office English, który sprawdza znajomość języka angielskiego w środowisku pracy. Struktura testu jest bardzo prosta: słuchanie i czytanie, a czas trwania to dwie godziny.

W pierwszych latach współpracy między ośrodkami, zainteresowanie testem było niewielkie, jednak dzięki promocji zorganizowanej specjalnie dla studentów Politechniki Rzeszowskiej test stał się hitem w ostatnim roku.

- Obecnie za podejście do egzaminu student PRz płaci jedynie 70 zł i w ten sposób może sprawdzić swoje umiejętności językowe. Po otrzymaniu wyników, student podejmuje decyzję czy chce wykupić certyfikat (koszt certyfikatu to 170 zł). Oczywiście opcja zapłaty za certyfikat sprawdza się, gdy kandydat uzyska wynik na dobrym poziomie językowym np. B2 lub C1 - tłumaczy Tomasz Gajdek, wykładowca SJO. - Od samego początku ta opcja się sprawdziła i na pierwszej sesji mieliśmy około 150 studentów. Od tego czasu organizujemy sesje dwa razy w semestrze i zainteresowanie ciągle rośnie - dodaje.

Obecnie SJO jest na etapie podpisywania nowej umowy, wedle której zostaniemy ośrodkiem otwartym, co oznacza, że każda osoba bez względu na to, czy posiada status studenta czy nie, może przystąpić do sesji egzaminacyjnej. Preferencyjne warunki dla studentów Prz nadal zostaną utrzymane.