Stypendia marszałka województwa dla najlepszych studentów pierwszego roku

12-12-2018 r.
kategoria: Nauka

Jedenastu studentów pierwszego roku Politechniki Rzeszowskiej otrzymało stypendia marszałka województwa podkarpackiego. Stypendia przyznano najlepszym studentom technologii chemicznej  (3 osoby), inżynierii materiałowej  (2 osoby), automatyki i robotykifinansów i rachunkowości, informatyki, lotnictwa i kosmonautyki, mechatroniki oraz inżynierii medycznej.

Każdy nagrodzony otrzymał kwotę w wysokości 2 000 zł. - Cieszę się, że możemy wam te nagrody wręczyć. Wierzę, że te środki będą wam pomagały w studiowaniu, w tym całym procesie edukacji, który niedawno rozpoczęliście – mówił  Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Marszałek dodał, że uczelnie w naszym regionie są na wysokim poziomie i mogą zapewnić solidne wykształcenie i rzetelnie przygotować do przyszłej pracy zawodowej na konkurencyjnym rynku pracy. Wskazał również na istotny fakt, aby po zakończeniu edukacji studenci zostawali na Podkarpaciu i włączali się w rozwój tego województwa.

O stypendium marszałka mogli ubiegać się studenci pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych podejmujący studia po raz pierwszy na studiach pierwszego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich.

Warunkiem otrzymania stypendium było uzyskanie najlepszego wyniku na egzaminie dojrzałości na poziomie rozszerzonym z wybranego przedmiotu. Ponadto kandydaci do stypendium musieli podjąć studia w publicznej lub niepublicznej szkole wyższej na terenie województwa podkarpackiego i uzyskać co najmniej 75% punktów z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z jednego z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka lub matematyka.

Powrót do listy aktualności