Podstrona: Stypendia marszałka województwa podkarpackiego dla studentów I roku / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Stypendia marszałka województwa podkarpackiego dla studentów I roku

2017-10-17
Stypendia marszałka województwa podkarpackiego dla studentów I roku

O stypendia mogą się starać studenci pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, którzy podejmują naukę po raz pierwszy na studiach pierwszego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich. Uzyskali także co najmniej 75% punktów z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z jednego z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, matematyka.

Maksymalnie zostanie przyznanych 100 stypendiów. Warto dodać, że ubiegłym roku stypendium marszałka województwa otrzymało aż 55 studentów Politechniki Rzeszowskiej.

Wnioski na rok akademicki 2017/2018 można składać do 27 października. Stypendium wynosi 2 tys. zł i jest wypłacane jednorazowo.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.edukacja.wrotapodkarpackie.pl oraz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Departament Edukacji, Nauki i Sportu ul. Lisa-Kuli 13, pokój nr 27 telefon: (17) 747 59 43, adres e-mail: dek@podkarpackie.pl lub m.jaworek@podkarpackie.pl.