Podstrona: Stypendia ministra nauki dla studentów Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Stypendia ministra nauki dla studentów Politechniki Rzeszowskiej

2017-12-19
Stypendia ministra nauki dla studentów Politechniki Rzeszowskiej

Aleksandra Kwiecień, Krzysztof Ochałek i Mateusz Rakieć, studenci Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej otrzymali stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia. Wszyscy chcą przeznaczyć nagrody na dalszy rozwój.

Krzysztof Ochałek, student V roku mechaniki i budowy maszyn stypendium ministra zdobył dzięki dokonaniom naukowym. Brał udział m.in. w konferencji w Genui, z zespołem zbudowali bolid, który miał za zadanie przejechać jak najwięcej kilometrów na ekwiwalencie 1 litra paliwa. Należy także do PRz Racing Team. W przyszłości, pracując na uczelni lub w przemyśle, chciałby napisać pracę doktorską. – Jeśli uda mi się znaleźć pracę w przemyśle, pieniądze ze stypendium przeznaczę na studia doktoranckie – przyznaje.

Mateusz Rakieć z Białegostoku, studiuje na V roku na kierunku lotnictwa i kosmonautyki na specjalności pilotaż. Interesuje się lotnictwem, należy do koła naukowego EUROAVIA Rzeszów. Razem z zespołem tworzy samoloty udźwigowe, wielowirnikowce, bierze udział w zawodach międzynarodowych. - Starając się o stypendium należało wpisać swoje dokonania. Opisałem to, czym zajmuję się w kole. Razem z EUROAVIĄ organizujemy też szkolenia, spotkania z ciekawymi ludźmi związanymi z lotnictwem, chcemy rozwijać pasję wśród naszych członków – tłumaczy stypendystaPieniądze przeznaczy na realizację lotniczych planów.

Aleksandra Kwiecień, jest na czwartym roku lotnictwa i kosmonautyki na specjalności silniki lotnicze. Również działa w kole naukowym EUROAVIA Rzeszów. Opowiada, że stypendium otrzymała dzięki działalności naukowej i projektom, które realizuje w ramach koła EUROAVIA, a także dzięki uczestnictwu w międzynarodowych zawodach.