Podstrona: Stypendia Ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Stypendia Ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów PRz

2019-01-02 , red.  Katarzyna Ciszewska
kategoria: Nauka
Stypendia Ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów PRz

Siedmiu studentom naszej uczelni przyznano stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019.

Ministerstwo otrzymało łącznie 1894 wnioski o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia, w tym 1325 wniosków studentów i 537 wniosków doktorantów. Na podstawie indywidualnych protokołów oceny i uzyskanych punktów Minister podjął decyzję o przyznaniu 656 stypendiów studentom i 82 stypendiów doktorantom. W szerokim gronie stypendystów znaleźli się także przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej:

Mateusz Gołębiowski – student kierunku zarządzanie
Michał Marcin Jakubowski  - student kierunku lotnictwo i kosmonautyka
Bartosz Grzegorz Kaźmierski -  student kierunku lotnictwo i kosmonautyka
Aleksandra Kwiecień -  absolwentka kierunku lotnictwo i kosmonautyka
Mateusz Rakieć -  absolwent kierunku lotnictwo i kosmonautyka
Wiktoria Wojnarowska – studentka kierunku mechanika i budowy maszyn
Jacek Prusik -  student kierunku lotnictwo i kosmonautyka

Wysokość stypendium dla studentów na rok akademicki 2018/2019 wynosi 15 000 zł  i jest wypłacane jednorazowo przez uczelnię.