Podstrona: Stypendyści ministra nauki / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Stypendyści ministra nauki

2024-04-12 , red.  Anna Worosz
Stypendyści z przedstawicielami władz uczelni i wydziałów,

Minister nauki przyznał stypendia dla studentów za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe na rok akademicki 2023/2024.  W gronie stypendystów znalazło się 15 studentek i studentów naszej uczelni. Stypendium jest wypłacane jednorazowo, a jego wysokość wynosi 17 000 zł.

Spośród 1048 wniosków spełniających warunki otrzymania stypendium minister nauki Dariusz Wieczorek przyznał stypendium 386 studentom, których wnioski zostały pozytywnie zarekomendowane przez zespół doradczy. Wśród nich znalazło się 15 laureatek i laureatów z Politechniki Rzeszowskiej. Są to:

• z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Filip Konrad Tlałka (lotnictwo i kosmonautyka),
  • z Wydziału Chemicznego: Katarzyna Kisiel (technologia chemiczna), Kinga Anna Ślusarczyk (technologia chemiczna),
  • z Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej Magdalena Wiktoria Dul (inżynieria i analiza danych), Vitalii Morskyi (inżynieria i analiza danych),
  • z Wydziału Zarządzania: Joanna Weronika Czupich (finanse i rachunkowość), Kinga Angelika Dębska (finanse i rachunkowość), Klaudia Dubiel (finanse i rachunkowość), Dominika Anna Hammer (finanse i rachunkowość), Natalia Małgorzata Hawro (finanse i rachunkowość), Dorota Mysor (finanse i rachunkowość), Nikola Piątek (finanse i rachunkowość), Karolina Płachta (finanse i rachunkowość), Anna Elżbieta Sroka (finanse i rachunkowość), Wiktoria Maria Szurlej (finanse i rachunkowość).