Podstrona: Sukces studentów informatyki / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Sukces studentów informatyki

2020-09-10
Sukces studentów informatyki

Aleksandra Musiał, Michał Maślanka i Bartosz Maziarka, studenci studiów drugiego stopnia kierunku informatyka (Wydział Elektrotechniki i Informatyki) zajęli drugie miejsce w konkursie Hackaton "Ustawka 2020".

Organizatorem konkursu był IBM Polska sp. z o.o., partnerem naukowym natomiast Uniwersytet Warszawski.
W konkursie wzięło udział 15 trzyosobowych zespołów. Tegoroczna edycja konkursu polegała na prognozowaniu rozwoju pandemii spowodowanej COVID-19 (liczby nowych zachorowań, liczby zarejestrowanych zgonów i liczby wyzdrowień). Uczestnicy mogli korzystać z dowolnych metod matematycznych i informatycznych.

Wszystkie zespoły przedstawiły co najmniej jedną prognozę i tym samym zostały uwzględnione w rankingu. Komisja Konkursowa oceniła trafność przewidywań prognoz nadsyłanych przez uczestników konkursu za pośrednictwem mediów, przydzieliła drużynom punkty i wyłoniła zwycięzców. O ostatecznej pozycji zespołu zdecydowała suma punktów przyznanych za prognozy dzienne obejmujące okres od 15 do 26 czerwca 2020 r.

Zwyciężył zespół "Me Gusta Squad" z Politechniki Śląskiej. Drugie miejsce zajął zespół "MMM" z Politechniki Rzeszowskiej, w którego skład weszli: Aleksandra Musiał, Michał Maślanka i Bartosz Maziarka. Na trzeciej pozycji uplasował się zespół "Wszystko Analizujemy Team" z Wojskowej Akademia Technicznej.

Serdecznie gratulujemy naszym studentom i ich opiekunowi dr. inż. Markowi Śnieżkowi.