Podstrona: Szkolenie "Granty Twinning, ERA Chairs (Horyzont 2020) - szansą na rozwój polskich jednostek badawczo-naukowych" / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2019-10-03
Szkolenie

Serdecznie zapraszamy na szkolenie pt.: "Granty Twinning, ERA Chairs (Horyzont2020) - szansą na rozwój polskich jednostek badawczo-naukowych", które odbędzie się 8 października 2019 r. o godz. 10.30 w budynku V, sala 319. Szkolenie będzie prowadzone przez pracownika Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej.

Szkolenie będzie dotyczyło dwóch rodzajów grantów:

ERA CHAIRS: finansowanie kosztów zatrudnienia osoby z doświadczeniem międzynarodowym w jednostce naukowej o znaczącym potencjale badawczym, która pomoże nawiązać lub rozszerzyć zakres współpracy z najlepszymi jednostkami badawczymi w Europie i na świecie.

TWINNING: opiera się na wzmocnieniu określonego obszaru badań w ramach danej instytucji, poprzez współpracę z przynajmniej dwiema wiodącymi instytucjami w danej dziedzinie badań.

Podczas szkolenia omówione zostaną następujące zagadnienia:

•  szczegółowa charakterystyka instrumentów Twinning i ERA Chairs - omówienie zasad konkursów
  •  przygotowanie wniosków projektowych
  •  zagadnienia finansowe

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie swojego udziału do dnia 7.10.2019 r. na adres: bstec@prz.edu.pl (Barbara Pomykała, Dział Projektów Międzynarodowych).