Podstrona: Szkolenie spadochronowe z KrakSky / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Szkolenie spadochronowe z KrakSky

2019-04-11
Szkolenie spadochronowe z KrakSky

10 kwietnia na Politechnice Rzeszowskiej odbył się pokaz szkolenia spadochronowego i wykład "Historia spadochroniarstwa na przełomie wieków oraz wykorzystanie polskich wojsk powietrznodesantowych podczas II Wojny Światowej". Organizatorem wydarzenia była szkoła spadochronowa KrakSky.

Celem wydarzenia było zapoznanie studentów Politechniki Rzeszowskiej z podstawową wiedzą na temat spadochroniarstwa oraz przedstawienie sposobów i wariantów szkolenia na przykładzie szkoły spadochronowej KrakSky.

Zajęcia miały formę multimedialnego wykładu prowadzonego przez Grzegorza Grzywnę, doświadczonego instruktora klasy mistrzowskiej, który podczas swojej służby wojskowej wyszkolił ok. trzech tysięcy żołnierzy. Są wśród nich zawodnicy reprezentacji Polski w międzynarodowych zawodach Pucharu Świata w celności lądowania.

- Spadochroniarstwo jest wymagającą i bardzo interesującą dyscypliną. Nasze motto to dać ludziom możliwość spróbowania czegoś, co jest często tylko w sferze ich marzeń – zachęcał Grzegorz Grzywna, instruktor static line w szkole spadochronowej KrakSky

Szkoła Spadochronowa KrakSky powstała w 2013 r. Ideą było zebranie instruktorów z krakowskiego środowiska i otworzenie szkoły spadochronowej, w której uczestnicy szkolą się od pierwszego skoku do uzyskania licencji skoczka i świadectwa kwalifikacji. Rocznie cała szkoła wykonuje od 3 do 5 tysięcy skoków.