Podstrona: „Tech Kids” w SAMSUNG Inkubator / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

„Tech Kids” w SAMSUNG Inkubator

2018-05-29
„Tech Kids” w SAMSUNG Inkubator

"Tech Kids" w Samsung Inkubator zgromadził 150 dzieci z trzech rzeszowskich szkół podstawowych. Uczniowie poznawali z bliska świat nauki i techniki. Wydarzenie z okazji Dnia Dziecka drugi rok z rzędu zorganizowali studenci kół naukowych Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz członkowie PROJEKTORA - Wolontariatu Studenckiego.

Dla dzieci przygotowano stanowiska interaktywne i pokaz dronów. Uczniowie mogli również zobaczyć, jak działa laboratorium kryminalistyczne, wziąć udział w pokazach z użyciem ciekłego azotu czy zbudować własne konstrukcje z klocków LEGO.

Najbardziej podobały mi się roboty z LEGO, interesuję się robotyką – podkreślał Szymon, uczeń IV klasy Szkoły Podstawowej nr 10 w Rzeszowie.

Swoje osiągnięcia  prezentowali  SKN EUROAVIA Rzeszów, SKN Formuła Student PRz, oraz Rzeszowska Grupa IT.

- Dla mnie najciekawsze były drony, bo fajnie latają  przyznaje Krystian, uczeń IV klasy SP nr 10 w Rzeszowie.

„Tech Kids” to pokazy, zabawy, gry, zadania zespołowe i poczęstunek dla dzieci. Wydarzenie zorganizowano, by propagować wśród uczniów aktywność naukową, zainteresować dzieci tematyką IoT (Internetu rzeczy), VR (wirtualnej rzeczywistości), IT, zapoznać je z przestrzenią Samsung Inkubatora oraz przekazać im wiedzę przez doświadczenia i prezentacje.