Podstrona: Trzecia edycja konkursu z wystąpień publicznych „Politalks” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Trzecia edycja konkursu z wystąpień publicznych „Politalks”

2023-07-03 , red.  Mateusz Szal
Uczestnicy wydarzenia,

Sekcja Organizacyjna Centrum Języków Obcych zorganizowała trzecią edycję konkursu z wystąpień publicznych „Politalks”. Studenci Politechniki Rzeszowskiej mieli okazję wystąpić na dużej scenie i przedstawić w języku angielskim przygotowane przez siebie prezentacje, rywalizując jednocześnie o laur najlepszego mówcy oraz cenne nagrody.

Zwycięzcy

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ośmiu uczestników. Nagrodę główną otrzymał Jakub Kamyk, który przygotował wystąpienie pt. „Happimess". Drugą nagrodę otrzymał Simon Styś z prezentacją „Stress - living with the devil". Nagroda za trzecie miejsce zdobył Jakub Luly za prezentację „How to make your body fit and healthy', natomiast nagrodę publiczności otrzymał Jakub Dudek, który przygotował prezentację „Rediscovering passions: the importance of hobbies".

O konkursie

Konkurs „Politalks" został zainspirowany znanymi na całym świecie konferencjami TED, podczas których prezentowane są krótkie wystąpienia, przedstawiające wartościowe idee i cenne konkluzje mające w zamierzeniu motywować do działania, wywoływać refleksje oraz skłaniać do przemyśleń. Pomysłodawczynią, inicjatorką i organizatorką tej odbywającej się corocznie od trzech lat imprezy jest mgr Katarzyna Kurek, lektor języka angielskiego w CJO, która również zachęciła i zaangażowała studentów do wzięcia w niej udziału.

Wydarzenie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno wśród jego uczestników, jak i społeczności zgromadzonej na widowni oraz lektorów języka angielskiego. Było także znakomitą okazją, aby poznać efekty nauki na lektoratach oraz aby dowiedzieć się, jakie talenty sceniczne i ekspresyjne posiadają studenci Politechniki Rzeszowskiej.

Bardzo dziękujemy tegorocznym sponsorom wydarzenia: Działowi Współpracy Międzynarodowej oraz wydawnictwu Pearson. Dziękujemy również wszystkim prezenterom, publiczności oraz jury za zaangażowanie w to wydarzenie i czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję, kolejne zgłoszenia do konkursu i kolejne autorskie tematy w przyszłym roku.