Podstrona: Turniej o puchar dowódcy 3 PBOT z udziałem studentów PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Turniej o puchar dowódcy 3 PBOT z udziałem studentów PRz

2018-05-09
Turniej o puchar dowódcy 3 PBOT z udziałem studentów PRz

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zajęli I miejsce wśród uczelni z Podkarpacia w turniejuPierwszy siedmiobój sportowo - wojskowy" o puchar dowódcy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Politechnikę Rzeszowską reprezentowała dwunastoosobowa grupa studentów z Legii Akademickiej. Na terenie Garnizonowego Ośrodka Szkolenia „Staroniwa” zawodnicy musieli zmierzyć się z sześcioma konkurencjami. Wśród nich rzut granatem ćwiczebnym do celu, transport rannego z pola walki i przetaczanie olbrzymiej opony. Strzelanie bojowe z karabinka „Beryl” odbyło się na strzelnicy kontenerowej na terenie koszar przy ul. Lwowskiej 4.

Ostatecznie nasi studenci zajęli I miejsce wśród uczelni z Podkarpacia i III miejsce wśród ośmiu drużyn w klasyfikacji ogólnej. Puchar Dowódcy 3. PBOT  zdobyli terytorialsi z Rzeszowa.

.- Zawody miały na celu propagowanie wśród młodzieży wysokiej sprawności fizycznej oraz integracji środowisk, a także przybliżenie idei służby w wojskach – tłumaczy płk Jan Wojtyna, kierownik biura Legii Akademickiej Politechniki Rzeszowskiej.

Turniej został zorganizowany z okazji obchodów 73. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie.