Podstrona: Udział Politechniki Rzeszowskiej w podsumowaniu programu PO WER w ZSZ w Sokołowie Małopolskim / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2017-09-27
kategoria: Nauka, Wydarzenia

21 września br. w Zespole Szkół w Sokołowie Małopolskim odbyła się konferencja ,,Staże i praktyki szansą rozwoju zawodowego uczniów”. Konferencja odbyła się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Rzeszowie. Zaproszonych gości przywitał Dyrektor Szkoły Antoni Kula, który także omówił znaczenie staży i praktyk w systemie edukacji.

Konferencja była zakończeniem projektu ,,Praktyka zagraniczna szansą na uzyskanie profesjonalnych umiejętności zawodowych” realizowanego w ramach programu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020”.

W konferencji wzięli udział m.in. Pan Mieczysław Miazga Poseł na Sejm RP, Pan Stanisław Fundakowski Podkarpacki Wicekurator Oświaty, Pan Marek Sitarz Wicestarosta Rzeszowski, Pan Paweł Suski Komendant Komisariatu Policji w Sokołowie Młp., Pan Stanisław Kula Radny Powiatu Rzeszowskiego, Pan Andrzej Ożóg Burmistrz Miasta i Gminy Sokołów Młp., Pan Andrzej Pasierb Przewodniczący Rady Miejskiej w Sokołowie Młp. Pan Adam Kozak Naczelnik Wydziału Społeczno-Oświatowego w Rzeszowie. W spotkaniu wzięli  także udział nauczyciele oraz młodzież Zespołu Szkół w Sokołowie Młp.

Podczas konferencji referat wygłosił m.in. kierownik Działu Promocji, Karier i Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej Damian Gębarowski nt. „Wyzwania pokolenia Y na współczesnym rynku pracy”.

Młodzież, uczestnicząca w projekcie praktyk zagranicznych otrzymała nie tylko cenne certyfikaty, ale z pewnością jest także bogatsza o unikalne umiejętności i doświadczenia zawodowe oraz kompetencje społeczne, co zapewni jej po ukończeniu szkoły lepszą pozycję na rynku pracy.