Podstrona: Umowa patronacka z Phoenix Contact E-Mobility Sp. z o.o. / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Umowa patronacka z Phoenix Contact E-Mobility Sp. z o.o.

2022-03-28 , red.  Marta Jagiełowicz
Od lewej: prof. P. Koszelnik, D. Mazur,

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę patronacką z Phoenix Contact E-Mobility Sp. z o.o. Współpraca ma na celu upowszechnienie wśród studentów i absolwentów uczelni wiedzy na temat funkcjonowania podmiotów gospodarczych oraz przekazanie im doświadczeń wynikających z praktyki gospodarczej. Umowę podpisali rektor naszej uczelni prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik oraz prezes Zarządu Phoenix Contact E-Mobility Sp. z o.o. Dominik Mazur.

Uczestnicy spotkania

W spotkaniu uczestniczyli również dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki dr hab. inż. Roman Zajdel, prof. PRz,  prodziekan dr hab. inż. Piotr Bogusz, prof. PRz i dyrektor Centrum Transferu Technologii mgr Maciej Szalacha oraz przedstawiciele Phoenix Contact E-Mobility Sp. z o.o.: dyrektor operacyjny Mariusz Bęcki, kierownik Działu Inżynieryjnego Paweł Krutysz, Natalia Liberska, Małgorzata Banaśkiewicz i Oksana Shcherbiuk.

Założenia umowy

Strony umowy podejmą starania w celu współpracy naukowo-dydaktycznej oraz wymiany doświadczeń, współpracy w zakresie jakości kształcenia, w szczególności pomocy w obszarze przygotowania lub modernizacji programów kształcenia na kierunku elektromobilność, wzajemnego wsparcia na rzecz badań i rozwoju tej dziedziny na Politechnice Rzeszowskiej.

Na mocy umowy uczelnia umożliwi przedstawicielom firmy Phoenix Contact uczestniczenie w wykładach, konferencjach, szkoleniach, jak również w spotkaniach, które będą służyć wymianie doświadczeń oraz promocji firmy Phoenix Contact w środowisku akademickim. W ramach zawartej umowy firma zobowiązuje się natomiast do współuczestniczenia, na zaproszenie uczelni, w organizowanych przedsięwzięciach związanych z promocją edukacji, a w szczególności kierunku elektromobilność, oraz w konsultacjach związanych z nowelizacją programów kształcenia związanych z motoryzacją, elektromobilnością itd. Umowa patronacka umożliwi także odbywanie praktyk i staży zawodowych przez naszych studentów oraz pisanie prac dyplomowych i przewodów doktorskich w porozumieniu z firmą Phoenix Contact. Partner będzie również merytorycznie wspierał działalność studencką, w szczególności realizowaną przez studentów kół naukowych, oraz inne inicjatywy uczelni.