Podstrona: [FOTO, VIDEO] Uroczyste promocje habilitacyjne i doktorskie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[FOTO, VIDEO] Uroczyste promocje habilitacyjne i doktorskie

2017-12-07
[FOTO, VIDEO] Uroczyste promocje habilitacyjne i doktorskie

Czterech naukowców Politechniki Rzeszowskiej uzyskało w minionym roku akademickim stopień doktora habilitowanego. 26 pracowników zdobyło tytuł doktora. Uroczyste promocje habilitacyjne i doktorskie odbyły się 7 grudnia w czasie nadzwyczajnego posiedzenia Senatu Politechniki Rzeszowskiej.

Politechnika Rzeszowska posiada pięć uprawnień do nadawania stopnia doktora habilitowanego na czterech wydziałach. Osoby, które uzyskały stopień doktora habilitowanego prowadziły badania naukowe z zakresu elektrotechniki, eksploatacji i budowy maszyn oraz technologii chemicznej. W czasie nadzwyczajnego posiedzenia Senatu Politechniki Rzeszowskiej odbyły się też promocje doktorskie. Dyplomy potwierdzające nadanie stopnia doktora nauk otrzymało 26 osób.

W trakcie posiedzenia Senatu zostały także wręczone medale „PRIMUS INTER PARES” dla najlepszych absolwentów Politechniki Rzeszowskiej. Są one ufundowane przez Fundację Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej.

Pracownicy Politechniki Rzeszowskiej, którzy są szczególnie zasłużeni dla uczelni i wnieśli wkład w jej rozwój, otrzymali odznaczenia państwowe z rąk wojewody podkarpackiego Ewy Leniart. Dziesięciu pracowników uczelni zostało odznaczonych Medalem Złotym za Długoletnią Służbę. Ośmiu pracowników otrzymało Srebrne Medale za Długoletnią Służbę, a czterech pracowników otrzymało medale brązowe.