Podstrona: Uroczystość odsłonięcia muralu doc. Romana Niedzielskiego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Uroczystość odsłonięcia muralu doc. Romana Niedzielskiego

2019-03-27
Uroczystość odsłonięcia muralu doc. Romana Niedzielskiego

JM Rektor Politechniki Rzeszowskiej

prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski

zaprasza na

Uroczystość odsłonięcia muralu upamiętniającego doc. Romana Niedzielskiego, pierwszego Rektora Politechniki Rzeszowskiej.

Uroczystość  odbędzie się 3 kwietnia 2019 r. o godz. 10:15 w auli A-61, w budynku A Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza przy ul. Wincentego Pola 2 w Rzeszowie.

Program Uroczystości:

• 10.15 Powitanie gości.
  • 10.20 Odsłonięcie muralu z wizerunkiem doc. Romana Niedzielskiego.
  • 10.30Doc. Roman Niedzielski – pierwszy rektor rzeszowskiej uczelni technicznej” – referat prof. dr. hab. Grzegorza Ostasza.
  • 10.45Wspomnienia o doc. Romanie Niedzielskim” - panel z udziałem członków rodziny, przyjaciół, znajomych i pracowników Politechniki Rzeszowskiej.
  • 11.30 Poczęstunek.

Docent Roman Niedzielski (ur. 21.03.1911 r., zm. 02.11.1978 r.). Absolwent Oddziału Elektrotechnicznego Wydziału Mechanicznego Politechniki Lwowskiej. Inicjator i organizator wyższego szkolnictwa technicznego w Rzeszowie. Dziekan Wydziału Mechanicznego Rzeszowskiej Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej w Krakowie (1954) oraz Dziekan Studium Wieczorowego Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej w Rzeszowie (1955 – 1963). Twórca Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Rzeszowie oraz jej pierwszy Rektor w latach 1966 – 1972. Kierownik Zakładu Konstrukcji Maszyn na Wydziale Mechanicznym. Wykładowca przedmiotów z zakresu mechaniki ogólnej, wytrzymałości materiałów oraz części maszyn.