Podstrona: Uroczystość rozdania dyplomów na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Uroczystość rozdania dyplomów na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki

2018-10-30
Uroczystość rozdania dyplomów na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki

W sobotę 27 października 2018 r. miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów i wyróżnień absolwentom kierunków elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, energetyka oraz informatyka na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. Dla 181 absolwentów było to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń w tym roku.

Graduacja była zarówno wielkim świętem jak i ostatnim już spotkaniem w takim gronie w murach Politechniki Rzeszowskiej.  Wyjątkowy charakter wydarzenia podkreślały togi i birety, w które ubrani byli wszyscy absolwenci oraz władze Uczelni i Wydziału, a także obecność wielu zacnych gości. Władze uczelni reprezentowali prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz oraz zaproszeni goście. Prorektorzy gratulowali absolwentom ukończenia studiów oraz życzyli im pomyślności i sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Uroczystość poprowadził prof. Kazimierz Buczek, dziekan WEiI, który w krótkich słowach przypomniał zebranym ponad pięćdziesięcioletnią historię Wydziału. W przemówieniu podkreślił również, że jedną z największych wartości uczelni są studenci, studenci zdolni, ambitni, otwarci i skupieni na rozwoju indywidualnym oraz współdziałający w grupach współpracowników i przyjaciół.

Uroczystą promocję prowadziła dr Anna Szlachta, natomiast w imieniu promotorów wystąpił dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz, prof. PRz.

W uroczystej Graduacji, oprócz absolwentów i władz uczestniczyli również opiekunowie prac dyplomowych. Zaproszone zostały także rodziny i bliscy absolwentów. Graduację uświetnił swoim występem Chór Akademicki PRz pod kierownictwem Pani Lidii Chalińskiej  oraz Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Połoniny” pod opieką Pana Marcina Zycha.