VI edycja kampanii edukacyjnej „Dzieciaki w Biznesie”

12-09-2018 r.
kategoria: Nauka, Wydarzenia

W tegorocznej VI edycji kampanii „Dzieciaki w Biznesie" wzięło udział 300 uczniów z 20 szkół z terenów województwa podkarpackiego oraz 40 studentów wolontariuszy z wszystkich wydziałów Politechniki Rzeszowskiej. Celem kampanii jest przekazywanie w przystępny i innowacyjny sposób wiedzy z zakresu nauk ekonomicznych, dotyczącej m. in. oszczędzania, gospodarowania budżetem domowym i inwestowania.

Projekt edukacyjny „Dzieciaki w biznesie" jest realizowany w szkołach w formie zajęć prowadzonych przez wcześniej przeszkolonych wolontariuszy. Jest skierowany do uczniów ze szkół zlokalizowanych na terenach wiejskich i w małych miastach. Inicjatorami i realizatorami projektu było Studenckie Koło Naukowe Młodych Ekonomistów Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej oraz Fundacja Generator Inspiracji. Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

VI edycja Kampanii Edukacyjnej „Dzieciaki w Biznesie” odbywała się w ramach obchodów 25-lecia Wydziału Zarządzania i została objęta patronatem prof. Tadeusza Markowskiego, rektora Politechniki Rzeszowskiej.

Powrót do listy aktualności