Podstrona: VI Narodowe Czytanie – Stanisław Wyspiański „Wesele” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

VI Narodowe Czytanie – Stanisław Wyspiański „Wesele”

2017-08-25
VI Narodowe Czytanie – Stanisław Wyspiański „Wesele”

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz prezydent miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc zapraszają mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia do wspólnego czytania dramatu Stanisława Wyspiańskiego „Wesele” w ramach VI Narodowego Czytania 2017 pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. Wydarzenie odbędzie się 2 września 2017 r. od godz. 16.00 do 21.00 obok fontanny multimedialnej przy Alei Lubomirskich w Rzeszowie.

VI Narodowe Czytanie rozpoczną tańce krośnieńskie (16.00-16.10) w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Lesiaki, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie. Następnie pieśni weselne (16.10-16.30) zaprezentuje Zespół Śpiewaczy Wesołe Kumoszki wraz z Kapelą z Rzeszowskiego Domu Kultury Filia Country.

Kolejnym punktem programu będą tańce lasowiackie (16.30-16.45) w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Lesiaki oraz głośne czytanie dialogu Panny Młodej i Pana Młodego przez członków zespołu.

Następnie w ramach Klubu Czytelnika-Przestrzeni Głośnego Czytania odbędzie się czytanie wybranych fragmentów Wesela (16.45-20.00) przez mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia oraz przez zaproszonych gości, a także pamiątkowe pieczętowanie prywatnych egzemplarzy okolicznościową pieczęcią przekazaną przez Kancelarię Prezydenta RP (16.45-19.00).

Przygotowano również wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Strefie zabaw (16.45-19.00): animacje, gry, warsztaty plastyczne, zabawy, malowanie twarzy, zabawy z wykorzystaniem chusty KLANZY. Podczas warsztatów rękodzieła Weselne wianki (16.45-18.30) dzieci i dorośli będą mogli stworzyć niepowtarzalne wianki z papierowych kwiatów. W tym samym czasie odbędzie się też rodzinne quizowanie literackie (16.45-18.00).

Narodowe czytanie zakończy pokaz specjalny fontanny multimedialnej, który rozpocznie się o godz. 20.00.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie koordynatora wimbp.rzeszow.pl.