Podstrona: [VIDEO, FOTO] Jedenasty tytuł doktora honoris causa Politechniki Rzeszowskiej przyznany / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2017-05-19 , red.  Artur Polakiewicz / fot. M. Misiakiewicz

19 maja br. podczas nadzwyczajnego posiedzenia Senatu Politechniki Rzeszowskiej Tadeusz Ferenc otrzymał tytuł doktora honoris causa Politechniki Rzeszowskiej. Uroczystość otworzył rektor prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, który serdecznie przywitał zaproszonych gości. Wśród zebranych osobistości znaleźli się: przedstawiciele polityki, duchowieństwa, służb mundurowych, przedsiębiorstw, organizacji, instytucji, służby zdrowia, a także dyrektorzy szkół, nauczyciele akademiccy i pracownicy PRz. W przemówieniu rektor Politechniki Rzeszowskiej podkreślił, jak wielką rolę w życiu naszej uczelni pełni Tadeusz Ferenc. Następnie wystąpił prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik, rektor ds. nauki, promotor honorowego doktora PRz. W swojej mowie zwrócił uwagę na działanie prezydenta Rzeszowa na rzecz społeczności akademickiej miasta. Prof. dr hab. inż. Kazimierz Buczek, dziekan WEiI, zaprezentował życiorys Tadeusza Ferenca. Po tym wystąpieniu prorektor Budzik wygłosił laudację.

W kolejnej części uroczystości prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski nadał Tadeuszowi Ferencowi honorowy doktorat, uchwalony 20 kwietnia 2017 r. za obopólną zgodą Senatu Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego, oraz przywileje z nim związane. Jedenasty honorowy doktor PRz wpisał się do albumu. Następnie przemawiał ks. biskup ordynariusz diecezji rzeszowskiej Jan Wątroba. Nazwał on prezydenta Rzeszowa inżynierem miasta, który - choć nie ukończył studiów technicznych - ma talent i zmysł gospodarza. Punktem kulminacyjnym był wykład honorowego doktora PRz, który przedstawił historię Rzeszowa „od miasta drewnianego do innowacyjnego".

Film z uroczystości.