Podstrona: [VIDEO] Lot egzaminacyjny studenta pilotażu Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[VIDEO] Lot egzaminacyjny studenta pilotażu Politechniki Rzeszowskiej

2018-09-03
[VIDEO] Lot egzaminacyjny studenta pilotażu Politechniki Rzeszowskiej

Pilotaż to jedna z najbardziej obleganych i prestiżowych specjalności w ramach ścieżek kształcenia Politechniki Rzeszowskiej. W Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej kształci się obecnie 112 studentów pilotażu. Większość z nich po ukończeniu studiów od razu znajduje pracę w liniach lotniczych. Zapraszamy do obejrzenia filmu z lotu egzaminacyjnego studenta pilotażu Politechniki Rzeszowskiej Adriana Gielarka, który przygotował Bartosz Babelski dla programu Indeks.tv.

Politechnika Rzeszowska od ponad 40 lat szkoli pilotów lotnictwa cywilnego, a od 2007 roku również mechaników lotniczych obsługi. Żadna inna politechnika w Polsce nie prowadzi tego typu działalności, żadna inna uczelnia w naszym kraju nie ma też takiego zaplecza technicznego i bazy szkoleniowej dla przyszłych pilotów. Do tej pory w naszej uczelni wykształciło się ponad 700 pilotów.