Podstrona: [VIDEO] Obchody 80. rocznicy powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[VIDEO] Obchody 80. rocznicy powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego

2017-09-08
[VIDEO] Obchody 80. rocznicy powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego

Od 8 do 10 września br. w Stalowej Woli trwa ogólnopolski finał obchodów 80. rocznicy powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego. Patronat honorowy nad uroczystością objął prezydent RP Andrzej Duda. W Stalowej Woli nie zabraknie przedstawicieli Politechniki Rzeszowskiej.

8 września br. w siedzibie Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej odbyła się konferencja naukowa „Centralny Okręg Przemysłowy. W kierunku innowacyjnej gospodarki w Polsce” pod hasłem „Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość”. W jej otwarciu wziął udział rektor PRz prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski. Referat „COP-owskie fundamenty dla rozwoju uczelni technicznych” wygłosił dziekan WMT dr hab. inż. Aleksander Mazurkow, prof. PRz.

Dla uczestników przewidziano atrakcje w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. Od godz. 17.00 wszyscy chętni będą mogli odwiedzić m.in. stanowisko Politechniki Rzeszowskiej. Odbędą się również koncerty zespołów Miast COP i Goya oraz Maryli Rodowicz.

9 września br. w specjalnie przygotowanym Miasteczku Industrialnym (MOSiR) zaprezentowany zostanie potencjał gospodarczy i społeczny ośrodków miejskich i firm z terenów COP. Przy stoisku Politechniki Rzeszowskiej będzie można porozmawiać z przedstawicielami Koła Naukowego Formuła Student Rzeszów (zaprezentują bolid), Koła Naukowego Mechaników PRz (pokażą samochód elektryczny). Odbędą się ponadto Koncert Galowy Stalowowolskich Warsztatów Muzycznych i finał Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznych Młodych Talentów. Wystąpi też Kamil Bednarek.

10 września br. naszą uczelnię będą reprezentować Koło Naukowe Mechaników PRz (z samochodem elektrycznym), Legendary Rover Team (z łazikiem) oraz Koło Naukowe Szybkiego Prototypowania i Wzornictwa Przemysłowego (z drukarką 3D). Na scenie wystąpią Krzesimir Dębski z orkiestrą i chórem oraz zespół Raz, Dwa, Trzy. Teatr Cieni przedstawi historię COP, a na zakończenie obchodów zagra zespół Modern Talking. Finał zakończy się pokazem fajerwerków.

Zapraszamy do udziału w uroczystościach. Szczegółowy plan i informacje można znaleźć na stronie www.jubileuszcop.pl.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z dzisiejszej konferencji.