Podstrona: [VIDEO] Student PRz na podium międzynarodowych zawodów Focus on Freestyle / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[VIDEO] Student PRz na podium międzynarodowych zawodów Focus on Freestyle

2018-05-15
kategoria: Wydarzenia

Student Politechniki Rzeszowskiej Jaromir Poprawa po raz kolejny stanął na podium zawodów freestyle football, tym razem o randze międzynarodowej.

W dniu 12 maja w Bydgoszczy odbyła się już szósta edycja turnieju Focus on Freestyle. Na turniej zostało zaproszonych 16 zawodników – 10 Polaków oraz 6 zagranicznych gości.

Pierwszym etapem były eliminacje, czyli 90-sekundowy pokaz umiejętności każdego z zawodników, w których student mechaniki i budowy maszyn zajął 3. miejsce, a następnie systemem pucharowym toczyły się „walki” między zawodnikami. Pierwszy raz zostało na tym etapie usunięte ograniczenie czasowe i zawodnicy prezentowali swoje umiejętności na zmianę w 3 tzw. setach.

Turniej pokazał, że Jaromir dobrze odnalazł się w nowych zasadach i zajął 2. miejsce, w finale ustępując jedynie aktualnemu mistrzowi świata Michałowi Rycajowi.