Podstrona: [VIDEO] Wyróżnia nas kształcenie pilotów / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[VIDEO] Wyróżnia nas kształcenie pilotów

2017-08-21
kategoria: Nauka
[VIDEO] Wyróżnia nas kształcenie pilotów

Okres wakacyjny trwa, lecz nie dla studentów lotnictwa i kosmonautyki. Od 1 czerwca br. kolejna grupa bierze udział w szkoleniach lotniczych w ramach specjalności „pilotaż” prowadzonych w Ośrodku Kształcenia Lotniczego PRz. Dzięki uprzejmości pracowników ośrodka mamy możliwość podejrzenia tych niezwykle widowiskowych momentów, zdobywania nowych umiejętności w lataniu. Na zdjęciach uchwycono: tankowanie samolotu, przygotowania do lotu, ustawianie przyrządów, notowanie warunków meteorologicznych, start, lot studenta z instruktorem i lot samodzielny, podchodzenie do lądowania, kołowanie, oraz omawianie lotu.

Nasza uczelnia (jako jedyna politechnika w Polsce) kształci pilotów lotnictwa cywilnego od 1977 r. Do tej pory wyszkoliła ponad 700 pilotów cywilnych dla lotnictwa komunikacyjnego w systemie szkolenia zintegrowanego ATPL(A) frozen.

Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej posiada własną nowoczesną bazę dydaktyczną: nowej generacji samoloty, symulatory, własne lotnisko EPRJ z betonowym pasem startowym zlokalizowane w sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego, a także płytę postojową po modernizacji i nowo wybudowane drogi kołowania. 40-letnia tradycja, doskonałe zaplecze oraz własna doświadczona kadra instruktorska zaangażowana w proces szkolenia studentów pozwalają na ciągły rozwój tej jednostki i kształcenie na najwyższym poziomie. Co istotne, liczba absolwentów posiadających licencję pilota z roku na rok wzrasta - w ubiegłych latach było to 24 osoby rocznie, a docelowo będzie 40 osób rocznie.

Zachęcamy do polubienia fanpage'a i odwiedzenia strony OKL-u.