Podstrona: [VIDEO] Galeria zasłużonych dla Wydziału Elektrotechniki i Informatyki / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[VIDEO] Galeria zasłużonych dla Wydziału Elektrotechniki i Informatyki

2017-11-30
[VIDEO] Galeria zasłużonych dla Wydziału Elektrotechniki i Informatyki

29 listopada na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki odbyła się uroczystość poświęcona pamięci wybitnych i zasłużonych osób, które swoją działalnością na trwałe wpisały się w historię Politechniki Rzeszowskiej.

W swoim wystąpieniu dziekan prof. dr hab. inż. Kazimierz Buczek przybliżył sylwetki zasłużonych oraz nawiązał do początków Politechniki Rzeszowskiej, które sięgają 1951r., przypomniał również jak na przestrzeni lat rozwijał się i kształtował wydział.

- Od tego czasu minęło już ponad pół wieku. Wiele wspaniałych, wybitnych osób, które tworzyły podwaliny pod współczesny wizerunek i potencjał Wydziału już odeszło. Aby uhonorować ich zasługi i uczcić pamięć oraz przekazać przyszłym pokoleniom jak duży i znaczący wkład wnieśli w rozwój wyższego szkolnictwa technicznego w Rzeszowie zrodził się pomysł o utworzeniu galerii zasłużonych - powiedział prof. dr hab. inż. Kazimierz Buczek dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki PRz.

Odsłonięcia tablicy pamiątkowej i portretów dokonał prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej wraz z prof. dr. hab. inż. Kazimierzem Buczkiem. Swoją obecnością uroczystość uświetniły władze uczeni, wydziału, rodziny uhonorowanych osób, pracownicy, doktoranci i studenci.