Podstrona: VII Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

VII Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej na Politechnice Rzeszowskiej

2019-01-04
VII Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej na Politechnice Rzeszowskiej

Uczniowie i nauczyciele rzeszowskich szkół zawodowych zaprezentowali swoje umiejętności podczas VII Salonu Edukacji Zawodowej i Technicznej. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum mieli możliwość zapoznania się z ofertą kształcenia, wysłuchania porad doradców zawodowych oraz opinii starszych kolegów.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Klaster Edukacji Zawodowej i Technicznej. Jego przedstawiciele podkreślali, że wybór technikum czy zawodowych szkół branżowych jest gwarantem posiadania konkretnego zawodu a jednocześnie daje możliwość podjęcia nauki na studiach.

Salonowi edukacyjnemu towarzyszyła konferencja "Kształcenie innowacyjnych kadr zawodowych dla gospodarki Podkarpacia", którą otworzył prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik, prorektor ds. nauki Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszowskie szkoły zawodowe przedstawiły różnorodną ofertę edukacyjną. Były specjalnie przygotowane konkursy z nagrodami i  pokazy. Uczniowie mieli również możliwość konsultacji z doradcami zawodowymi.

Podczas wydarzenia zaprezentowały się również koła naukowe studentów Politechniki Rzeszowskiej.

Stowarzyszenie Klaster Edukacji Zawodowej i Technicznej skupia szkoły zawodowe z Rzeszowa i prowadzi monitoring rynku pracy, który aktualnie  poszukuje specjalistów różnych dziedzin.