Podstrona: Warsztaty IAESTE CaseWeek na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Warsztaty IAESTE CaseWeek na Politechnice Rzeszowskiej

2019-03-25
Warsztaty IAESTE CaseWeek na Politechnice Rzeszowskiej

Już 1 kwietnia na Politechnice Rzeszowskiej rusza IAESTE CaseWeek. To największy cykl warsztatów inżynierskich w formie case study, przeprowadzany w ciągu dwóch tygodni przez ekspertów z wiodących na rynku przedsiębiorstw.

W ramach projektu studenci mogą się zmierzyć z praktycznymi problemami występującymi na co dzień w przemyśle, branży IT czy w medycynie.

Celem CaseWeeek jest wzbogacenie kompetencji studentów oraz danie im możliwości poznania świata gospodarki i kontaktu z przedsiębiorcami. To szansa na zaprezentowanie się studentów przyszłym pracodawcom, otrzymania stażu lub odbycia praktyk a nawet otrzymania pracy w prestiżowej firmie.

Harmonogram warsztatów:

1 kwietnia 2019 r. I-O Poland S.A.
Monitoring mediów energetycznych wykorzystywanych w procesach produkcji opakowań szklanych.
Uczestnicy warsztatów zostaną wtajemniczeni w technologię produkcji opakowań szklanych, zapotrzebowania na media dla przeprowadzenia poszczególnych procesów oraz monitoring tych mediów za pomocą systemu SCADA.

2 kwietnia 2019 r. Safran Transmission Systems Poland
Technologia wdrożenia części lotniczej typu pokrywa ze stopu aluminium z solidblocka.
Zadanie polegać będzie na opracowaniu w grupach procesu wdrożenia części lotniczej z solidlocka.

3 kwietnia 2019 r. Emerson Process Management Sp. z o.o.
Laboratorium z przemysłowych pomiarów przepływu masowego.
Zadanie będzie zapoznanie się uczestników z problematyką pomiaru przepływu masowego w przemyśle na przykładach rzeczywistych aplikacji.

4 kwietnia 2019 r. BorgWarner Rzeszów Sp. z o. o.
Od koncepcji do seryjnej produkcji - projekt automatyzacji manualnej skrzyni biegów.
Studenci skupią się na problemie branży motoryzacyjnej.

5 kwietnia 2019 r. B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
Nowoczesne metody programowania sterowników PLC.
Celem warsztatu jest zaprezentowanie nowoczesnych metod programowania sterowników PLC, korzystając z języka ST (Structured Text) i komponentów Mapp Technology.

12 kwietnia 2019 r. Mitsubishi Electric
Rekrutacja bez tajemnic.

12 kwietnia 2019 r. Mitsubishi Electric
Projektowanie i programowanie celi zrobotyzowanych do zdobienia i grawerowania.

Praktyczna forma spotkania i system rejestracji na warsztatach zapewnia udział najlepszych studentów polskich uczelni. Uczestnicy CaseWeek otrzymują certyfikat a sam udział w warsztatach jest bezpłatny.

W poprzedniej edycji w projekcie brało udział 10 uczelni z całej Polski, przeprowadzono 127 warsztatów, prowadzonych przez ekspertów z 60 firm dla ponad 2500 studentów.

Formularz rejestracyjny oraz informacje o warsztatach są dostępne na stronie www.caseweek.iaeste.pl.