Podstrona: Webinarium dotyczące programu COST / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Webinarium dotyczące programu COST

2021-09-15 , red.  Anna Worosz
Webinarium dotyczące programu COST

Webinar „Dzień informacyjny Programu COST (online)” odbędzie się 17 września 2021 r. (piątek) w godz. 09:30-12:00. Celem spotkania jest przekazanie najważniejszych informacji dotyczących możliwości nawiązywania kontaktów w obszarze badań naukowych i technicznych, jakie oferuje Europejski Program Współpracy w Dziedzinie Badań Naukowo-Technicznych - COST (European Cooperation in  Science and Technology). Program wspiera międzynarodową współpracę badaczy, inżynierów oraz uczonych w Europie, promując i rozpowszechniając doskonałość naukową w ramach tzw. Akcji COST.

O wydarzeniu

Uczestnicy webinarium dowiedzą się, jak zaangażować się w akcję COST oraz jak przygotować wniosek. Zaprezentowana zostanie także rola krajowego koordynatora COST. Część informacyjna obejmie również wystąpienia badaczy zaangażowanych w działania COST i ich dyskusję panelową oraz sesję pytań i odpowiedzi.

Spotkanie otworzy dyrektor COST dr Ronald de Bruin, który przedstawi najważniejsze informacje na temat programu. Następnie eksperci z Biura COST omówią udział w Akcjach COST i sposób składania wniosków. Ta część spotkania będzie prowadzona w języku angielskim.

W drugiej części spotkania o swoich doświadczeniach dotyczących przygotowania i udziału w Akcjach COST opowiedzą prof. Danuta Kruk z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, dr Tomasz Bochenek z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz dr Piotr Wciślik z Instytutu Badań Literackich PAN w Warszawie. Ta część spotkania będzie prowadzona w języku polskim.

Szczegółowe informacje oraz link do rejestracji można znaleźć na stronie.