Podstrona: Welcome Days na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Welcome Days na Politechnice Rzeszowskiej

2018-02-27
Welcome Days na Politechnice Rzeszowskiej

Na Politechnice Rzeszowskiej przywitano grupę 31 studentów rozpoczynających jednosemestralne studia w ramach programu Erasmus+. Studenci przyjechali z Hiszpanii, Portugalii, Włoch i Turcji, ale również z Ukrainy, Uzbekistanu i Kazachstanu.

Uczestników programu przywitał prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej, uczelniany koordynator programu Erasmus+.

Podstawowe informacje na temat studiowania na Politechnice Rzeszowskim nowym studentom przekazali Monika Stanisz z Działu Współpracy Międzynarodowej, Kacper Moczarny z Samorządu Studenckiego oraz Jakub Rycko i Joanna Kuczycka z s.k. Erasmus Student Network (ESN). Po części informacyjnej studenci mogli spróbować tradycyjnej polskiej potrawy – pierogów.

W ramach Welcome Days nowi studenci zwiedzali Jaskinię Raj oraz ruiny zamku w Chęcinach. - Mimo panującego chłodu studenci świetnie się bawili. Korzystając z okazji chciałam serdecznie podziękować studentom z s.k. ESN oraz studentom - mentorom za opiekę nad naszymi Erasmusami. Dzięki temu start w naszej zimowej rzeczywistości jest dla nich łatwiejszy - mówi Monika Stanisz, pracownik Działu Współpracy Międzynarodowej PRz.