Podstrona: Widowisko świąteczne "Niech kolęda serca budzi" - zmiana terminu / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Widowisko świąteczne "Niech kolęda serca budzi" - zmiana terminu

2019-01-16
Widowisko świąteczne

Ze względu na ogłoszoną w dniach 17 i 18 stycznia br. żałobę po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, widowisko świąteczne "Niech kolęda serca budzi" z dnia 18 stycznia zostaje przeniesione na 1 lutego 2019 r.  Widowisko odbędzie się o godzinie 18:00 w auli V-1 Politechniki Rzeszowskiej przy al. Powstańców Warszawy 12.

Znane i lubiane kolędy i pastorałki w nowych, niepowtarzalnych aranżacjach wokalnych Anny Czenczek i instrumentalnych Andrzeja Paśkiewicza zostaną wykonane przez solistów i grupy artystyczne Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz solistów Szkoły Podstawowej nr 16 w Rzeszowie z towarzyszeniem zespołu Manitou. Współorganizatorami koncertu są Szkoła Podstawowa nr 16 i Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie.

Dzieci i młodzież pracująca pod kierunkiem Anny Czenczek odnoszą sukcesy na muzycznych festiwalach krajowych i międzynarodowych. Od 2000 roku wyśpiewali ponad 900 nagród oraz wzięli udział w 38 programach telewizyjnych, m.in. „Szansa na sukces”, „Od przedszkola do Opola”, „X Factor”, „The Voice of Poland”, „Mam Talent”, Eurowizja Junior – zdobywając w nich najwyższe laury.

W widowisku wystąpią również debiutanci, dla których udział w koncercie będzie wielkim przeżyciem i pierwszą okazją do występu przed dużą publicznością.

Wejście na koncert będzie możliwe tylko z zaproszeniami, które można otrzymać słuchając Radia Centrum, Polskiego Radia Rzeszów, Katolickiego Radia „VIA” i czytając Gazetę Codzienną „Nowiny”.