Podstrona: Wieniec od Politechniki Rzeszowskiej z okazji 100. rocznicy Święta Niepodległości / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2018-11-11

Władze województwa podkarpackiego, parlamentarzyści, przedstawiciele uczelni wyższych, mieszkańcy Rzeszowa świętowali 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Centralne obchody Dnia Niepodległości na Podkarpaciu rozpoczęły się mszą świętą w rzeszowskim kościele farnym.

Następnie na Placu Farnym tuż przed odegraniem Hymnu Państwowego, po raz pierwszy wybrzmiał Dzwon Niepodległości. Dalsza część uroczystości odbyła się pod pomnikiem pułkownika Leopolda Lisa Kuli. W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich z marszałkiem Władysławem Ortylem oraz wojewodą Ewą Leniart na czele. W imieniu Politechniki Rzeszowskiej wieniec pod pomnikiem płk. Leopolda Lisa-Kuli złożyli prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, kanclerz Andrzej Sowa oraz Beata Staroń, dyrektor ds. gospodarczych i osiedla studenckiego.