Podstrona: Wizyta ambasadora Meksyku / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Wizyta ambasadora Meksyku

2024-06-03 , red.  Aleksandra Kędzior, Anna Worosz
Od lewej: prof. PRz A. Majka, prof. A. Burghardt, J.S. Mendiolea, prof. J. Sęp, B. Hernández Piché,

Wzmocnienie partnerstwa między Politechniką Rzeszowską a meksykańskimi instytucjami akademickimi i przemysłem oraz możliwość wymiany studentów i naukowców były głównymi tematami rozmów władz naszej uczelni i ambasadora Meksyku w Polsce.

Uczestnicy

W murach naszej uczelni gościł ambasador Meksyku w Polsce Juan Sandoval Mendiolea. Towarzyszyli mu Bruno Hernández Piché, który w ambasadzie zajmuje się tematyką związaną z handlem, inwestycjami oraz współpracą, i Klaudia Kołcz z firmy Safran Aircraft Engines Poland Sp. z o. o. Politechnikę Rzeszowską reprezentował prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp wraz z prodziekanem ds. rozwoju Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa prof. dr. hab. inż. Andrzejem Burghardtem i kierownikiem Katedry Inżynierii Lotniczej i Kosmicznej dr. hab. inż. Andrzejem Majką, prof. PRz.

Przebieg spotkania

Dr Joanna Ruszel z Działu Współpracy Międzynarodowej zaprezentowała strukturę uczelni, przedstawiła jej działalność oraz kierunki rozwoju. Następnie odbyła się dyskusja na temat wspólnych projektów badawczych i grantów. Zdaniem uczestników rozwój przemysłu jest nierozerwalnie związany z postępem naukowym, a współpraca uczelni, instytututów badawczych i przedsiębiorstw jest kluczowa dla innowacji, konkurencyjności i zrównoważonego rozwoju gospodarki. Mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje podjęciem współpracy.