Podstrona: Wizyta rektora Politechniki Rzeszowskiej na Litwie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Wizyta rektora Politechniki Rzeszowskiej na Litwie

2018-02-14
Wizyta rektora Politechniki Rzeszowskiej na Litwie

Politechnika Rzeszowska odnowi współpracę z Uniwersytetem Technicznym w Wilnie. To efekt wizyty na Litwie rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusza Markowskiego.

Rektor Politechniki Rzeszowskiej oraz Mieczysław Górak, dyrektor Ośrodka Kształcenia Lotniczego PRz przebywali w Wilnie w dniach 7-9 lutego br. Spotkali się tam m.in. z prof. Alfonasasem Daniunasem, rektorem Uniwersytetu Technicznego.

Celem rozmów władz obu uczelni było odnowienie współpracy oraz podjęcie działań związanych z przeprowadzeniem szkolenia pilotów komunikacyjnych oraz mechaników lotniczych obsługi. Decyzją obu rektorów planowane jest podpisanie umowy o podjęciu na nowo współpracy między Politechniką Rzeszowską i Uniwersytetem Technicznym w Wilnie.

Podczas wizyty na Litwie była też mowa o współpracy ośrodków szkoleń lotniczych studentów. Mieczysław Górak, dyrektor OKL PRz i dr Justas Nugaras, dyrektor Instytutu Lotnictwa im. Antanasa Gustaitisa w Wilnie rozmawiali o możliwości wykonywania lotów studentów pomiędzy Wilnem a Rzeszowem. Litwini posiadają uczelniane lotnisko podobnie jak Politechnika Rzeszowska.

Prof. Tadeusz Markowski gościł również u Zdzisława Palewicza, mera Samorządu Rejonu Solecznickiego w Solecznikach. W związku z przypadającą w maju br. 80. rocznicą lotu gen. Tadeusza Góry z Bezmiechowej do Solecznik Małych pod Wilnem, władze miasta zostały zaproszone na uroczystości do Bezmiechowej. Wstępnie datę ustalono na 2 czerwca br.