Podstrona: Wizyta studyjna w zakładach chemicznych Lerg SA / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Wizyta studyjna w zakładach chemicznych Lerg SA

2024-07-01 , red.  Karol Bester
Wizyta studyjna w zakładach chemicznych Lerg SA,

Studenci Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej brali udział w wizycie studyjnej w zakładach chemicznych Lerg SA w Pustkowie. Wizyta sfinansowana z projektu Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA odbyła się w ramach praktycznej części przedmiotu „Technologia chemiczna – procesy” realizowanego na III roku studiów na kierunku technologia chemiczna.

Tematem wizyty było zapoznanie studentów z praktycznymi aspektami przemysłowych procesów chemicznych realizowanych w zakładzie w Pustkowie. Studentom zaprezentowano historię zakładu, strukturę Grupy Lerg, ofertę produkcyjną zakładu oraz obszary zastosowań produktów wytwarzanych w firmie. Dzięki uprzejmości kierownictwa zakładu oraz zaangażowaniu technologów studenci mogli zapoznać się z instalacjami produkcyjnymi na wydziałach produkcji formaldehydu z metanolem metodą srebrową, produkcji żywic poliestrowych i polioli oraz żywic fenolowo-formaldehydowych. Zwiedzili również  wydziałowe laboratoria kontroli jakości i laboratoria  Działu badawczo-rozwojowego.

Podczas wizyty technologicznej studenci mieli okazję poszerzenia wiedzy o praktyczne zagadnienia z zakresu inżynierii i technologii przemysłowych procesów chemicznych realizowanych w skali przemysłowej, co stanowi doskonałe uzupełnienie wiedzy zdobywanej w trakcie zajęć dydaktycznych realizowanych na uczelni.

Politechniczna Sieć VIA CARPATIA

Politechniczna Sieć VIA CARPATIA została utworzona  przez trzy uczelnie techniczne: Politechnikę Białostocką, Politechnikę Lubelską oraz Politechnikę Rzeszowską. Współpraca zakłada m.in. tworzenie innowacyjnych kierunków studiów, budowanie międzyuczelnianych zespołów badawczych oraz powstanie inteligentnej chmury mapy kompetencji.