Podstrona: Władze naszej uczelni gościły na Politechnice Koszalińskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Władze naszej uczelni gościły na Politechnice Koszalińskiej

2017-06-09 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Władze naszej uczelni gościły na Politechnice Koszalińskiej

7 czerwca br. odbyła się uroczystość nadania prof. dr. hab. inż. Wojciechowi Kacalakowi tytułu i godności doktora honoris causa Politechniki Koszalińskiej. Politechnikę Rzeszowską reprezentowali: prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik, prorektor ds. nauki, dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz, prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką, oraz prof. dr hab. inż. Romana Śliwa, która była recenzentem wniosku o nadanie profesorowi najwyższego honorowego wyróżnienia akademickiego.

Dziedziną zainteresowań naukowych prof. dr. hab. inż. Wojciecha Kacalaka jest budowa i eksploatacja maszyn, a specjalnością naukową – mechatronika, technologia maszyn, a zwłaszcza optymalizacja i automatyzacja procesów obróbki ściernej oraz budowa i eksploatacja precyzyjnych urządzeń technologicznych.