Podstrona: Współpraca Politechniki Rzeszowskiej z V Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Współpraca Politechniki Rzeszowskiej z V Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie

2018-03-08
Współpraca Politechniki Rzeszowskiej z V Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o współpracy z V Liceum Ogólnokształcącym Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie. Porozumienie ma na celu wymianę doświadczeń i dalszy rozwój w zakresie wspólnej działalności edukacyjnej.

Umowę podpisali rektor Politechniki Rzeszowskiej, prof. Tadeusz Markowski oraz mgr Wojciech Wilk, dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie.

W ramach porozumienia Politechnika Rzeszowska obejmie opieką naukową zdolnych uczniów V Liceum Ogólnokształcącego.

- Nasza współpraca obejmie dwa obszary. Pierwszy dotyczy nauki, planujemy utworzyć w V Liceum klasę politechniczną. Drugi obszar współpracy związany jest z promocją sportu i współpracą w zakresie sportu. V Liceum Ogólnokształcące jest równocześnie Szkołą Mistrzostwa Sportowego, która jest znana w kraju ze swoich osiągnięć. Chcemy połączyć nasze potencjały, współpracować przy wspólnych inicjatywach i wydarzeniach sportowych. Absolwenci szkoły mogą być też naszymi studentami na kierunku sport, który obecnie rozwijamy - mówi dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia.

Oprócz tradycyjnych form współpracy – spotkań, promocji i udziału uczniów w pracach kół naukowych, V Liceum Ogólnokształcące chce współpracować także w zakresie wzajemnych działań promocyjnych przy organizacji wydarzeń sportowych.

- Porozumienie daje naszym uczniom możliwość realizacji wspólnych projektów dotyczących sportu i kontynuowania edukacji w zakresie sportu na studiach wyższych. Nasi uczniowie znają sport od podszewki. W przyszłości mogą być trenerami, menadżerami sportu, organizatorami życia sportowego. Swoją wiedzę mogą rozwinąć w ramach kierunku sport, który tworzy Wydział Zarządzania przy współpracy z Centrum Fizjoterapii Sportu Politechniki Rzeszowskiej - mówi Wojciech Wilk, dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie.

.