Podstrona: Współpraca PRz z PWSTE w Jarosławiu / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Współpraca PRz z PWSTE w Jarosławiu

2017-02-06 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Współpraca PRz z PWSTE w Jarosławiu

Podpisanie umowy o współpracy obu uczelni nastąpiło 6 lutego br. na Politechnice Rzeszowskiej. Odpowiednie dokumenty parafowali rektorzy prof. Tadeusz Markowski i prof. PWSTE Krzysztof Rejman.
Na mocy zawartego porozumienia Politechnika Rzeszowska i Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu będą dążyć m.in. do umożliwienia nauczycielom akademickim obu stron udziału w konferencjach, seminariach i pracach badawczych.
Ponadto uczelnie będą się wspierać w pozyskiwaniu funduszy na realizację i komercjalizację badań. Będą też wspólnie uczestniczyć w projektach. Współpraca PRz i PWSTE to szansa na dalszy rozwój uczelni, podwyższenie poziomu nauczania i kooperację z przedsiębiorcami.