Podstrona: Współpraca uczelni w ramach Konsorcjum COP - Tradycja - Obronność / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Współpraca uczelni w ramach Konsorcjum COP - Tradycja - Obronność

2018-01-04
Współpraca uczelni w ramach Konsorcjum COP - Tradycja - Obronność

4 stycznia na Politechnice Świętokrzyskiej odbyło się spotkanie prorektorów uczelni współpracujących w ramach Konsorcjum COP – Tradycja – Obronność. Było to pierwsze robocze spotkanie, na którym prorektorzy zaprezentowali swoją ofertę badawczą w zakresie współpracy z przemysłem obronnym.

W ramach Konsorcjum współpracują Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Technologiczno–Humanistyczny w Radomiu, Politechnika Świętokrzyska, Akademia Morska w Gdyni oraz Akademia Morska w Szczecinie.

W spotkaniu uczestniczyli prof. Grzegorz Budzik, prorektor ds. nauki prof. Mariusz Oleksy, prorektor ds. rozwoju i kontaktu z gospodarką Politechniki Rzeszowskiej. Ofertę badań prowadzonych przez Politechnikę Rzeszowską przedstawił zgromadzonym prof. Grzegorz Budzik.

Spotkanie na PŚk zakończyło się wspólnym zwiedzaniem laboratoriów, które mogą być w przyszłości włączone do prowadzenia projektów badawczych dla zbrojeniówki.

Konsorcjum COP – Tradycja – Obronność ma służyć współpracy polegającej na wymianie doświadczeń, wiedzy i potencjału wynikających z prowadzonej działalności; współpracy przy realizacji projektów badawczo-rozwojowych dotyczących produkcji sprzętu wojskowego oraz inspirowaniu działań promujących szkolnictwo wyższe oraz zacieśnianiu współpracy ze środowiskami naukowymi i kulturalnymi.