Podstrona: Współpraca z brazylijską uczelnią / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Współpraca z brazylijską uczelnią

2017-03-22 , red.  Artur Polakiewicz
Współpraca z brazylijską uczelnią

W ramach programu Erasmus+ od 20 do 24 marca br. gościmy kolejną grupę pracowników naukowych z Brazylii. To profesorowie Katiane de Oliveria Pinto Nogueira i Orlando David Henrique dos Santos. Na początek wizyty spotkał się z nimi prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Grzegorz Ostasz.

Z kolei 21 marca na Wydziale Chemicznym odbyło się seminarium naukowe „Primary neuronal cell culture for studies of oxidative stress treatment”, które prowadziła profesor Katiane de Oliveria Pinto Nogueira, a 22 marca – seminarium profesora Orlanda Davida Henrique dos Santosa „Application of nanotechnology on pharmaceutical and biotechnology formulations”.

Naukowcy goszczący na Politechnice Rzeszowskiej wezmą również udział w konsultacjach na Wydziale Chemicznym i odwiedzą Centrum Biotechnologiczne PRz w Albigowej.

Wizyta odbędzie się w ramach programu Erasmus+ z krajami partnerskimi (projekt: 2016-1-PL01-KA107-023712).