Podstrona: Wydział Elektrotechniki i Informatyki PRz współpracuje ze spółką Energomix / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Wydział Elektrotechniki i Informatyki PRz współpracuje ze spółką Energomix

2017-02-08 , red.  Artur Polakiewicz
fot: M. Misiakiewicz

7 lutego br. Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej podpisał umowę o współpracy z Energomixem Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. W imieniu wydziału umowę parafowali prof. Kazimierz Buczek, dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki, oraz dr Dominik Strzałka, prodziekan ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką. Energomix był reprezentowany przez Grzegorza Chabiora, dyrektora sprzedaży.

Energomix Sp. z o.o. jest największą w Polsce niezależną firmą doradztwa energetycznego. Działa w systemie total energy cost management, osiągając oszczędności we wszystkich obszarach gospodarki energetycznej, czyli: cenie zakupu, kosztach dystrybucyjnych oraz optymalizacji i kontroli poboru. Jako jedna z pierwszych firm rozpoczął działania na zliberalizowanym rynku energii w 2010 roku. Współpracuje niemal ze wszystkimi spółkami obrotu energią posiadającymi ofertę dla odbiorcy końcowego. Firma została wyróżniona przez Bank Światowy za wsparcie przy realizacji ogólnoświatowego raportu Doing Bussiness 2014.

Na mocy podpisanej umowy obie strony zobowiązały się do podjęcia współpracy w zakresie prowadzenia badań obejmujących problematykę audytu energetycznego oraz zarządzania gospodarką energetyczną w przedsiębiorstwie. Współpraca ma obejmować również zagadnienia, takie jak: wspólne prowadzenie zajęć dla studentów, wspólna opieka merytoryczna i prowadzenie prac dyplomowych, umożliwienie studentom i absolwentom odbycia praktyk i staży w przedsiębiorstwie partnera. Dzięki współpracy ma powstać również oferta studiów podyplomowych z zakresu audytu energetycznego.

RF